592 کیلومتر رانندگی با یکبار شارژ؟

592 کیلومتر رانندگی با یکبار شارژ؟

592 کیلومتر رانندگی با یکبار شارژ؟

از آخرین اخبار شرکت تسلا افزایش مدت زمان رانندگی با مدل های S و X خودرو های برقی فوق العاده اش به گوش می رسد. تسلا اعلام کرده است که زین پس خودرو های تولید مدل S می توانند 592 کیلومتر و سری X  تسلا 520 کیلومتر را بدون توقف  و شارژ مجدد طی نمایند. این بدان معنا است که می توان فاصله دو شهر لس آنجلس و سان فرانسیسکو را با یک بار شارژ پیمود. این رخداد رکورد خود شرکت تسلا را می شکند.

تسلا موتورز (Tesla Motors) شرکت خودروسازی آمریکایی و متخصص در تولید خودروهای برقی ، قطعات مورد نیاز ترن های برقی ، پنل های خورشیدی و ذخیره انرژی در پالو آلتوی کالیفرنیا است. این شرکت همچنین تولیدکننده پکیج های باتری لیتیوم – یون برای سایر خودروساز ها نظیر تویوتا و دایملر آ گ و پانل های فتوولتائیک مسکونی است.محصولاتی که تسلا به فروش می رساند عبارتند از : باتری های Tesla Powerwall و Powerpack ، پانل های خورشیدی و کاشی های خورشیدی.

در هر دو مدل این خودرو ها تکنولوژی های جدید رانندگی نیز افزوده شده است که عملکرد خودرو را به 93% رسانده است. استفاده از موتور های رلوکتانس سنکرون با آهنربای دائم بهینه شده،توان الکترونیک کاربید سیلیکون و بهبود روغنکاری، سیستم تهویه ، یاتاقان ها و طراحی دنده ها از جمله تغییراتی بوده است که در نمونه های جدید در نظر گرفته است.با انتقال انرژی خارج شده در زمان تعویض دنده یا بازسازی ترمزها و برگرداندن آن به باتری و  جفت شدن یک موتور آهنربای دائم در جلو و یک موتور القایی در عقب  10 درصد عملکرد زمانی هر دو مدل بهبود یافته است.

شرکت تسلا همچنین اعلام نموده است که در نسل 2 و 3 سوپر شارژر ها زمان شارژ خودروها به نصف کاهش پیدا کرده است. این شارژر ها دارای توان های 145 و 200 کیلو وات هستند.

بهبود سیستم تعلیق خودرو نیز منجر شده است عملکرد این خودرو بهبود یابد.در سیستم تعلیق نوعی تکنولوژی تعدیل استفاده شده است که باعث می شود در زمان رانندگی در بزرگراه ها و و یا در حالت راننده خودکار، سرنشینان حس بهتری داشته باشند. نرم افزاری های کنترلی سیستم تعلیق بر اساس الگوریتم های پیچیده و طراحی شده توسط تسلا و طبق اطلاعهات شرایط جاده، سرعت و ورودی های دریافت شده از خودرو و راننده تنظیمات را انجام میدهند تا بهترین شرایط را برای سرنشینان ایجاد نمایند.

از ویژگی های جدید این مدل ها امکان افزودن آپشن Ludicrous می باشد که در خصوص تاثیر مقاومت هوا می تواند بهترین حالت خودرو را در مقابل فشار هوا با تنظیم ارتفاع خودرو و نگه داشتن آن در نزدیکی سطح جاده به گونه تعیین که میزان مقاومت هوا در مقابل خودرو کاهش یابد.

Tesla برای مشتریان سابق خود که مدل های قدیمی S یا X را خریداری کرده اند اعلام آمادگی نموده است که تمام ویژگی های فوق را با 20000 دلار بروز رسانی نماید.

منبع: https://techcrunch.com

Table of Contents

خوش آمدید