امکانات یک سیستم مدیریت هوشمند هتلی HDL

امکانات یک سیستم مدیریت هوشمند هتلی HDL

کنترل سیستم روشنایی
در یک سوئیت هوشمند با بهره گیری از پنل یا کلیدهای هوشمند، تبلت و تلفن همراه میهمان، امکان کنترل سیستم روشنایی به تفکیک یا بر اساس سناریوهای خاص فراهم است.

کنترل سیستم سرمایش و گرمایش
نصب پنل های هوشمند دارای ترموستات داخلی، امکان سنجش دمای اتاق و مقایسة آن با مقدار مطلوب را جهت ارسال فرمان روشن و خاموش به سیستم سرمایش و گرمایش فراهم می کنند. علاوه بر کنترل سیستم سرمایش و گرمایش به طور هوشمند امکان کنترل آن به صورت دستی، بر اساس سناریوهای تعریف شده و همچنین با استفاده از ریموت فراهم است. مسئول رسپشن بعد از تکمیل مراحل پذیرش قادر است قبل از ورود میهمان به اتاق خود سیستم سرمایش و گرمایش را جهت رسیدن به شرایط آسایش در دو مد مختلف Heating یا Cooling فعال نماید. همچنین جهت صرفه جویی در مصرف انرژی میتوان در صورت باز ماندن در و پنجره و یا خروج مهمان از اتاق از کار کردن سیستم تهویه با حداکثر کارایی جلوگیری کند.

سیستم ایمنی و امنیتی هوشمند
سیستم ایمنی هوشمند با بهره گیری از سنسورهای بسیار پیشرفته تمامی خطرات نظیر آتش¬سوزی، نشت گاز، نشت آب و … را سریعاً از طریق تلفن و یا با ارسال پیام کوتاه بر روی موبایل و یا اعلام خطر در صفحه نرم افزار مدیریت هتل گزارش داده و با مشخص کردن مسیر حقیقی خطر زمان رسیدگی به مشکل را کاهش میدهد. معمولاً سنسورهایی با کارایی‏های متفاوت و با توجه به نیاز (سنسور دما، رطوبت، شدت روشنایی، دود و…) در محیط تعبیه می‏گردد تا نهایتاً از دادهای رسیده از این حسگرها در کاربردهایی مانند امنیت و کاهش مصرف و … استفاده ‏گردد.
به عنوان مثال باز ماندن درب سوئیت پس از مدت زمان معین از طریق بستر ارتباطی به اطلاع میهمان و همچنین بخش پذیرش میرسد. علاوه بر این با استفاده از دوربین‌های مدرن میتوان کلیة مجموعه هتل را زیر نظر داشت. و در مواقع لازم به تصاویر ضبط شده لازم دسترسی پیدا کرد.

نصب کلیدهای اضطراری در یک سوئیت هوشمند امکان ارسال آلارم به رسپشن را جهت پاسخگویی سریع به شرایط، فراهم می آورد.

 ارسال پیام های خاص
در داخل سوئیت های هوشمند برای افزایش سطح رفاه و آسایش میهمانان امکانی فراهم است که میهمان فرمان‌ها و خواسته‌هایش را از طریق پنل هوشمند به بخش پذیرش ارسال کند و مسئول پذیرش فرمان‌ها را از طریق نرم افزار دریافت و در حداقل زمان ممکن به آنها رسیدگی کند.
فرمان ها و درخواست های ارسال شده از داخل سوئیت عبارتند از:

SOS: در صورت قرار گرفتن میهمان در شرایط اورژانسی این امکان فراهم است که مهمان در داخل سوئیت از طریق پنل هوشمند به پذیرش اعلام خطر کند و پذیرش از طریق نرم¬افزار هتلی آلارم مربوط به آن سوئیت را دریافت کرده و در حداقل زمان ممکن در جهت مرتفع نمودن خطر اقدام نماید.

MAKE UP ROOM: مسافر تقاضای تمیز کردن اتاق را با انتخاب کلید مربوطه از طریق پنل هوشمند یا کارت¬هلدر و به وسیلة سیستم مدیریت مرکزی به اطلاع بخش پذیرش و یا خانه¬دار میرساند و چراغ مربوط به آن در پنل پشت درب (hotel doorbell) روشن خواهد شد.

LUNDRY: با انتخاب این فرمان از روی پنل هوشمند و یا از محل کارت¬هلدر، علاوه بر روشن شدن چراغ مربوطه در پشت درب اطلاعات مربوط به تقاضای شستوشوی لباس ها به بخش پذیرش ارسال میگردد.

DO NOT DISTURB: در صورت انتخاب فرمان مزاحم نشوید توسط مهمان سیستم مدیریت مرکزی مطلع شده و مانع از ایجاد مزاحمت برای سوئیت مذکور می‌شود علاوه بر این سیستم زنگ لمسی نیز غیر فعال می‏گردد.

CHECK OUT: هنگامی که مهمان تصمیم به ترک هتل دارد با ارسال فرمان CHECK OUT به سیستم مدیریت مرکزی هوشمند، پذیرش اطلاعات را از طریق نرم افزار هتلی دریافت و و اقدامات لازم برای تحویل گرفتن سوئیت مذکور را در حداقل زمان ممکن صورت میدهد.

کنترل سیستم صوتی
در یک سوئیت هوشمند امکان کنترل پخش موزیک از طریق پنل¬های هوشمند، تبلت یا تلفن همراه مسافر امکان پذیر است.

جهت پخش موزیک می توان از چندین منبع ورودی مختلف نظیر رادیو، CD، کارت حافظه، فیبر نوری، شبکه و بلوتوث استفاده کرد.

کنترل پرده و کرکره های برقی
در یک سوئیت هوشمند از طریق پنل های هوشمند، امکان کنترل باز و بسته شدن پرده و کرکره های برقی و اجرای سناریوهای مختلف نظیر روز، شب، خواب، ورود، خروج و … وجود دارد. مسئول رسپشن قادر است قبل از ورود میهمان از طریق نرم افزار و از محل رسپشن بعنوان بخشی از سناریوی خوشامدگویی، پرده های سوئیت مربوطه را باز نماید.

کنترل تمامی امکانات و تجهیزات سوئیت از طریق تلفن همراه میهمان
در یک هتل هوشمند، پس از پذیرش میهمان یک بارکد امنیتی در اختیار وی قرار می¬گیرد که براحتی از طریق تبلت یا تلفن همراه قابل رمزگشایی است. پس نصب اپلیکیشن مربوطه، میهمان با وارد کردن مشخصات و شمارة اتاق خود تلفن همراه یا تبلت خود را جهت کنترل سوئیت فعال می نماید.

به این ترتیب میهمان امکان کنترل تمام تجهیزات و امکانات سوئیت خود را از طریق تلفن همراه (یا تبلت) و بصورت جداگانه و یا از طریق سناریوهای از پیش تعیین شده نظیر مطالعه، استراحت، تلویزیون، شب، روز و … خواهد داشت.

همچنین در یک سوئیت هوشمند میهمان قادر است درخواست های مختلفی نظیر نظافت اتاق، Check Out، سرویس غذا، شستشوی اتاق، رزرو خودرو و … را از طریق تلفن همراه یا تبلت خود به رسپشن ارسال کند.

از طرفی شناسایی افراد مراجعه¬کننده به یک اتاق همواره از دغدغه های یک میهمان بوده است. در یک سوئیت هوشمند فرد قادر است از طریق دوربین نصب شده در محل زنگ درب ورودی تصویر پشت در را بصورت real time در تلفن همراه خود دریافت کند.

Table of Contents

خوش آمدید