معرفی برنامه HDL Buspro Test Tool :

این برنامه یک برنامه کاربردی برای چک کردن ماژول های موجود در شبکه است که با استفاده از این برنامه میتوان تجهیزات موجود در شبکه را شناسایی کرده و از آنلاین بودن تجهیزات اطمینان حاصل نمود.

این برنامه دارای سه تب اصلی شامل All Communication on-site ، Devices Status و Analysis Datas می باشد.

  • تب Devices Status

پس از باز کردن برنامه و انتخاب تب Devices Status ، صفحه ای به شکل زیر مشاهده می شود:

 

 

در قسمت شماره 1 باید IP شبکه ای که به آن متصل هستید را انتخاب نمایید. پس از انتخاب IP با کلیک بر روی گزینه Search برنامه شروع به جستجو کرده و تمام تجهیزات موجود در شبکه را شناسایی می کندو این ماژول ها در بخش شماره 5 نمایش داده می شود.

اگر قصد دارید تا یک ماژول مشخص را در شبکه شناسایی نمایید می توانید در قسمت شماره 3 این کار را انجام دهید. در این قسمت SubNet ID و Device ID ماژول مورد نظر را وارد کرده و با کلیک بر روی گزینه Manually Add ماژول مورد نظر به قسمت شماره 5 افزوده می شود.

برای تغییر بازه زمانی بررسی وضعیت تجهیزات از بخش شماره 4 استفاده می کنیم به این صورت که به طور مثال اگر بخواهیم برنامه هر یک ثانیه وضعیت ماژول های موجود در شبکه را بررسی کند فقط کافی است در قسمت Interval عدد یک را وارد کنیم.

  • تب All Communication on-site

با انتخاب این تب وارد محیطی به شکل زیر میشویم

 

در این صفحه با انتخاب گزینه Start برنامه با وقفه های زمانی تعریف شده در تب قبلی وضعیت تک تک ماژول هایی که در تب قبلی شناسایی شده بودند را چک میکند.

در این برنامه وضعیت ماژول ها با سه علامت که در پایین صفحه نشان داده شده، مشخص می شود.

  • تب Analysis Datas

با ورود به این تب صفحه زیر مشاهده می شود:

 

در این صفحه با کلیک بر روی گزینه Analysis all data on-site می توانیم گزارش دیتاهای ارسال و دریافت شده از هر ماژول را مشاهده کنیم.

دیدگاه بگذارید