آموزش طراحی سیستم هوشمند – کلیات

آموزش طراحی سیستم هوشمند – کلیات

آموزش طراحی سیستم های هوشمند ساختمان


به دنبال اهداف دفتر مرکزی برند HDL در راستای آموزش و توجه این مجموعه به آموزش مهارتهای هوشمند سازی به پرسنل و همکاران، تصمیمی برای قرار دادن آموزش نحوه ی طراحی سیستم های هوشمند ساختمان بر روی سایت www.hdliran.com گرفته شد تا علاقه مندان به صنعت ساختمان و تکنولوژی بتوانند از این آموزش ها استفاده نمایند. به امید روزی که ایران عزیزمان در تمام ابعاد صنعت، از بهترین های این کره ی خاکی باشد.


موضوع یک – معرفی LOM و انواع طراحی ها


در این بخش در ابتدا به مباحث مقدماتی در رابطه با نقشه ی ساختمان و تمامی اطلاعات مورد نیاز برای طراحی سیستم هوشمند تدریس شده است
معرفی LOM و انواع طراحی هایی که در پروژه های مختلف با آن رو به رو خواهید شد.
تمام آنچه که قبل از جلسات برای عقد قرار داد برای طراحی سیستم هوشمند نیاز دارید در این درس آموزش داده شده است تا از کارفرمایان خود درخواست نمایید که در اختیار شما قرتار بگیرد تا متناسب با نیاز کارفرما راهکارهای هوشمند را برای فضاهای گوناگون پروژه طراحی نمایید.


آموزش طراحی سیستم روشنایی

در درس دوم از فصل اول آموزش طراحی سیستم هوشمند ساختمان با مبحث بسیار پرطرفدار سیستم روشنایی رو به رو هستیم. در درس آموزش نحوه ی طراحی هوشمند سیستم روشنایی ساختمان ما با موضواعتی نظیر کنترلرها، شناخت نسبت به سیستم روشنایی سنتی و کنترلر های مناسب این ساختمان ها، نحوه ی تشخیص سرخطها ی روشنایی در نقشه الکتریکال و غیره تدریس می شود.


آموزش طراحی سیستم سرمایش و گرمایش


در این درس به بحث کنترل سیستم های سرمایش و گرمایش ساختمان و نحوه ی هوشمند سازی آن میپردازیم.
آنچه که در این درس می آموزیم درباره سیستم های سرمایش و گرمایش داخلی ساختمان است، اما می توانید در بخش های بعدی با نحوه طراحی سیستم های تاسیسات و موتورخانه آشنا شوید.
آشنایی با انواع سیستم های سرمایش و گرمایش و رایج ترین این سیستم ها در صنعت ساختمان
آشنایی با کنترل آپشن های گوناگون این سیستم ها نظیر فن و غیره… از موارد دارای اهمیت بسیار در روند طراحی سیستم هوشمند در بخش سرمایش و گرمایش ساختمان است.
برای آشنایی بیشتر ویدئوی زیر را مشاهده نمایید:


آموزش طراحی سیستم صوتی

در این درس نحوه انتخاب سیستم‌های صوتی برای واحد‌هایی که می‌خواهند سیستم هوشمند خود را مجهز به سیستم صوتی هوشمند نمایند به شما آموزش داده می‌شود.
سیستم هوشمند صوتی چیست؟
این سیستم چه ویژگی‌هایی دارد؟
آیا سناریو پذیر است؟
تفاوت سیستم صوتی stand alone و فرمان‌پذیر در چیست؟
در کدام یک از این دو سیستم امکان هوشمندسازی وجود دارد؟


آموزش طراحی سیستم پرده برقی

پرده‌های برقی یا موتور‌های دوطرفه موضوع مورد بحث ما در طراحی سیستم هوشمند ساختمان می‌باشد. معرفی نرم‌افزاری یا سخت افزاری پرده برقی هوشمند، معرفی سیستم‌هایی که از حالت رفت و برگشتی پشتیبانی می‌کنند، تفاوت این کنترلر‌ها با رله‌ها، پرده‌های برقی سنتی، همگی از موارد مورد بحث این قسمت از آموزش ما می‌باشد.

 


آموزش طراحی سیستم کلیدهای هوشمند

در این درس شما به بحث انتخاب کلید‌های هوشمند می‌پردازیم. اینکه در یک طراحی سیستم هوشمند، چطور باید تعداد این کلید‌ها را مشخص کرد.
آیا می‌دانستید بسته به نوع کاربری و متناسب با تعداد سیستم تهویه مطبوع، تعداد این کلید‌ها مشخص می‌گردد؟ علت این موضوع به صورت مبسوط در این ویدئو آموزش داده خواهد شد.
همچنین یاد می‌گیرید که تفاوت کلید‌های هوشمند علاوه بر ویژگی ظاهری هر یک از آن‌ها چه ویژگی‌های فنی‌ای می‌تواند باشد.
آیا در یک سیستم هوشمند به خاطر وجود سنسور‌ها دیگر نیازی نیست که کلید‌های هوشمند را در طراحی خود لحاظ کنیم؟
همه این موارد و بسیاری از موارد دیگر در ویدئوی زیر به بحث گذاشته می‌شود.

 

 


آموزش طراحی سیستم درگاه هوشمند

این درس در خصوص انتخاب درگاه TCP/IP برای شبکه هوشمند یک ساختمان خواهد بود. سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا به درگاه شبکه نیاز داریم؟ برای یادگیری بیشتر خواهشمند است به تماشای ویدئو بپردازید.

Table of Contents

خوش آمدید